Ohlasy k zápasu
so 6.1.2018 | Patrik Soukup

Doufám, že se po tomto zápase zase chytíme, přeje si Patrik Rybár

Slovenský fantom v hradeckém brankovišti byl jedním z hlavních strůjců vítězství v poměru 4:0 nad Vítkovicemi. Celkem si Patrik Rybár připsal již svoji sedmou nulu v sezóně a druhou právě proti Rideře. Jednou mu při zákroku pomohl Radek Smoleňák, ale v samotném závěru vytáhl skvost proti ráně Šimona Stránského. Tento náramný výkon podal i přesto, že v posledním utkání v Chomutově absentoval kvůli nemoci.

Vynechal jste zápas v Chomutově kvůli nemoci, jak jste se cítil proti Vítkovicím?
Už jsem se cítil velmi dobře během tréninku před zápasem a velmi mi pomohl odpočinek. Hodně jsem toho prospal a byl jsem na prášcích. To mi vrátilo sílu a i když se necítím úplně stoprocentně fit, tak tělo je na tom dobře a za to jsem rád. Doufám, že už to úplně odešlo.

Cítil jste se během zápasu jistější zákrok od zákroku, když zůstával v první třetině bezbrankový stav?
Myslím, že jednu velikou šanci tam chytil i Radek Smoleňák a tím nás možná zachránil od gólu. Tato situace nás vlastně nastartovala a zápas jsme pak odehráli velmi dobře, takže jsem za to rád, že to konečně přišlo.

Patrik Bartošák je ve statistikách hned za vámi, bral jste toto utkání i jako souboj brankářů?
Já to příliš nesleduji, ale vím, že se mu poslední zápasy daří a drží Vítkovice. Je to výborný gólman, ale zápas v tom nebyl pro mě nijak specifický. Jsou stejný soupeř jako kterýkoliv jiný. Každý je těžký a snažíme se ho porazit.

Vítkovice jste předskočili v tabulce, je to pro vás příjemnější pocit?
Určitě, ale musíme se soustředit na další zápasy, ještě jich je hodně do konce a budou pro nás velmi těžké, ale myslím, že každý tým to má stejné a my se s tím musíme poprat. Doufám, že se udržíme na takovém místě, na jakém jsme nebo minimálně budeme v první čtyřce.

Proti Rideře jste chytal podruhé v sezóně a podruhé jste vychytal nulu, sedí vám její styl hry?
Já ty zápasy příliš nerozlišuji, ale jsem za to rád. Vítkovice hrály aktivní hokej, měly hodně střel a nebezpečných šancí, takže jsme rádi, že jsme to uhráli na nulu. Je to důležité vítězství po třech prohrách. Nevím, jak by to vypadalo kdybychom prohráli a doufám, že se na tomto zápase chytíme a budeme takto pokračovat dále.

Ke konci zápasu jste předvedl skvělý zákrok a pomohla vám jednou branková konstrukce, stálo při vás i trochu štěstí?
Štěstí k tomu patří, zápasy předtím jsem zase ho neměl a všelijak mi tam propadávaly puky, ale jsem rád, že se to vrátilo. Doufám, že to takto bude pokračovat, taky musím pochválit spoluhráče, kteří hráli výborně a obětavě a myslím, že jsme se poučili z předchozích zápasů.