Preview k zápasu
pá 3.12.2004 | Daniel Višňák

Hradec zajíždí na led týmu, který poslední tři zápasy neinkasoval ani branku

Zápas s mužstvem, které neprohrálo v základní hrací době už 14 utkání v řadě, navíc poslední tři neinkasovalo ani branku, to je stručná vizitka sobotního soupeře hradeckých Energetiků. Ústí nad Labem je ve viditelné herní pohodě, mají čtyři naprosto vyrovnané formace a v tabulce figurují na prvním místě se stejným počtem bodů jako vedoucí České Budějovice, doposud nasbírali o 19 bodů více než třetí Chomutov a o 23 více než mají na svém kontě hradečtí, u kterých se nedá určitě hovořit „o momentální herní pohodě“, naopak. Hradec nevyhrál na soupeřově ledě už dlouhých 9 kol, naposledy se radoval 20. října v Třebíči.

Navíc poslední zápasy ze strany Východočechů nepůsobí nikterak přesvědčivým dojmem. Doma Energetici stěží porazili dva celky ze samého dna prvoligové tabulky, Písek 6:4 a zápas s Třebíčí museli otáčet až v hektické poslední třetině, kterou vyhráli 5:1, celkově pak divoce 7:5, domácí zápas s Opavou před třemi týdny prohráli 2:3. S Brnem zařídil remízu 1:1 Tomáš Martinec až dvě minuty před koncem zápasu, venkovní utkání v Berouně a Ostravě skončila shodně porážkou 0:2, z Havířova a Ml. Boleslavi si odvezli hradečtí shodně po bodu za prohru v prodloužení. To je výčet z posledních osmi utkání - dvě vydřené domácí výhry, jedna remíza, dvě prohry v prodloužení a tři porážky. Tým posílili čtyři noví hráči, obránce Aleš Pazdera a útočníci Jelínek, Zima a slávistický Vondrka. „Je na nich stále vidět, že nejsou s ostatními ještě úplně sehraní, vázla tam kombinace a určitá souhra, věřím ale, že se to bude jen zlepšovat,“ říkal na adresu noviců v hradeckém dresu po středeční výhře na Třebíčí trenér Ladislav Kolda. Hradec čeká tedy v sobotu velmi tvrdý oříšek, na severu Čech to nebude rozhodně procházka růžovým sadem, i přesto jsou ale Východočeši odhodláni uhrát co nejlepší výsledek. „Loni nikdo nepočítal s vítězstvím a přesto jsme tam v oslabené sestavě vyhráli 3:2. Podali jsme perfektní obětavý výkon. Letos jsme v Ústí prohráli vysoko 1:7, výsledek ale určitě neodpovídal našemu výkonu, deset minut jsme byli lepší, pak udělali dvě hrubé chyby, které zkušený soupeř nekompromisně potrestal a to už se pak hraje s takto silným protivníkem těžko,“ říká asistent Robert Horyna. V sobotu by mohlo podle jeho slov mohlo dojít k drobným změnám v sestavě, ne však nijak zásadních. „Prohodíme možná některé hráče mezi sebou, máme v hlavě nějaké promíchání útoků, uvidíme dnes po tréninku,“ pravil v pátek dopoledne. Jedna změna bude ale určitě viditelná hned na první pohled, hradeckou branku nebude v Ústí hájit Saša Hylák, ale Tomáš Dušek (na snímku). „Ano, rozhodli jsme se tak,“ krátce okomentoval změnu na brankařském postu Horyna. „V Ústí chceme hrát co nejdéle 0:0, pokusit se tím soupeře vyvézt z míry a hlavně musíme být důrazní v zakončování,“ uzavřel hradecký asistent.