pá 1.12.2017 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Škoda, mohli jsme brát víc než jeden bod, tuší po prohře s Libercem Lukáš Cingel

Jako v noční můře se museli cítit Hradečtí po šesti minutách utkání s Bílými Tygry. Prohrávali 0:3 a duel byl skoro ztracený. Pak ale zavelel na zteč Lukáš Cingel, nejprve snížil na 1:3, a když naděje znovu pohasla, vstřelil gól i na 2:4. Tedy, spíše dotlačil puk za čáru silou vůle. Vsítil tak své vůbec první trefy za Mountfield. Od hattricku ho dělilo to, aby v další akci sudí nepískali postavení hráče v brankovišti. Na jednu branku ještě přihrál, Lvům to však stačilo pouze na jeden bod.

Lukáši, máte za sebou velice náročný zápas s Libercem, jaký podle Vás byl?
Můžeme být rádi i smutní. Rádi za to, jak jsme se dostali z toho začátku, smutní z toho, že jsme měli šance na to, abychom brali víc než jeden bod.

Začátek duelu jste naprosto nezachytili, na rozdíl od minulého souboje s Mladou Boleslaví, kdy jste první dějství 3:1 vyhráli. S Libercem jste ale 1:3 prohrávali, co se dělo v úvodní dvacetiminutovce?
Už zápasy předtím (před Mladou Boleslaví) jsme měli první třetiny trochu horší. Tentokrát to bylo, řekl bych, takové vyvrcholení. Opravdu si musíme dávat pozor na první třetiny a lépe vstupovat do utkání.

Snažil se vás Václav Sýkora se svým týmem spíše uklidnit nebo byla v kabině menší bouřka?
Trenéři udělali dobrou věc, řekli nám, že nemáme co ztratit a musíme do toho dát všechno. Je super, že to vyšlo, že jsme ukázali sílu mužstva a dotáhli to do prodloužení.

Kdybyste se ptali po deseti minutách, za bod bychom byli rádi

Zasloužíte obdiv, nevzdali jste zápas za stavu 0:3 ani 1:4, spočívá v tomto pravá síla Hradce?
Ano. Je super, že jsme se dokázali vrátit do zápasu, zvlášť proti Liberci, který hraje doma opravdu dobře. O to víc si to ceníme. Ale jak říkám, škoda, mohlo to být úplně jinak a mohli jsme brát víc než jeden bod.

Jste právě s tímto bodem spokojení, nebo je to málo?
Kdybyste se nás zeptali po deseti minutách první třetiny, tak bychom byli rádi za bod, ale teď když se na to zpětně podívám, tak jsme určitě měli na víc. Ale už je to za námi a musíme se dobře připravit na další zápasy.

Jací jsou vlastně Bílí Tygři soupeři? Na jejich ledě se vám dlouhodobě nedaří, čím to?
Liberec hraje doma dobře, hrají velmi agresivní, fyzický hokej. Nevím, těžko říct, proč to tak je, rád bych to věděl.

Za góly jsem rád, hlavní ale je, abychom vyhrávali

Osobně se vám ale duel se Severočechy podařil, dva góly, asistence, bude to pro vás odrazový můstek k dalším podobným výkonům?
Bylo by to ještě lepší, kdybychom zápas vyhráli. Ale určitě jsem rád, že to tam konečně padlo. Zda se od toho odpíchnu, nevím, doufám, že ano. Hlavní je, abychom vyhrávali a brali víc bodů ze zápasů.

Patrik Rybár měl na začátku utkání docela smůlu, ale Jaroslav Pavelka ho pak dokázal skvěle nahradit, co říkáte na jeho výkon?
Trochu jsme v tom Rybku (Patrika Rybára) nechali, ty góly byly po našich chybách, nemyslím, že by třeba jen jeden byl jeho chyba, jelikož střelci tam byli vždy sami a nahrávky šli skrz. Ale Jarda Pavelka určitě zachytal skvěle. Je výborné, že máme dva dobré gólmany, opravdu nás tentokrát podržel a dal nám velkou šanci to dotáhnout. Určitě má na tom velkou zásluhu.

V příštím souboji na vás čeká Kometa, bude to podobný duel?
Určitě budeme chtít dostat méně gólů. Musíme hrát lépe dozadu a v obranném pásmu se zlepšit. Musíme se lépe přichystat a začít ten zápas úplně jinak.